Rafał Rodak

Kim jestem

RAFAŁ RODAK - TRENER ZMIANY I COACH

Od 2013 roku wspieram klientów indywidualnych i przedsiębiorców w planowaniu i skutecznym wprowadzaniu zmian w życiu i biznesie.


Podczas naszej wspólnej podróży często przyglądamy się i dotykamy tak ważnych tematów jak wizja, misja, wartości oraz szukamy odpowiedzi na pytania o sens życia i pracy zawodowej. Wszystko to ma służyć odkryciu przez klientów ich indywidualnego potencjału i zwiększeniu skuteczności w działaniu.


Uważam, że zmiana nie musi boleć, jednak jej skuteczne przeprowadzenie wymaga czasu, wiedzy o procesach zmiany i zadbania o kilka ważnych elementów. Łączę miękkie, coachingowe podejście z konkretnym programem rozwoju nowych umiejętności i nawyków. 

Moje "Dlaczego"

Tutaj pojawi się pikantna historia mojego odejścia z korporacji,
żeby robić to, w czym jestem naprawdę dobry

Moje wartości

Jest kilka sytuacji, w których mogę Ci pomóc. Jeśli którykolwiek z poniższych powodów utrudnia Ci skuteczne działanie, odezwij się i wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie


PasjaRozwój

Współpraca

referencje

Czyli co klienci mówią o pracy ze mną

profile-pic

Korzystałam z coachingu prowadzonego przez Rafała i szczerze go polecam. Rafał potrafi jak najbardziej profesjonalny coach zrozumieć obszar pracy coachingowej i przeprowadzić przezeń osobą, z którą pracuje, w sposób bardzo spokojny, a jednocześnie efektywny. Świetnie się nam pracowało.

Joanna Hetman - Krajewska Adwokat i radca prawny
profile-pic

Zgłosiłem się do Rafała z prośbą o Coaching w czasach niezwykle dla mnie trudnych. Byłem akurat po nieudanym launchu jednego z projektów na rynku Amerykańskim i kompletnie nie mogłem sobie z tym poradzić emocjonalnie.

Rafał od samego początku podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie zaczynając od ustalania zasad współpracy szytych na miarę tylko dla nas. Miałem łącznie ok. 20 sesji i był to wyjątkowy czas. Ułożyliśmy jeszcze raz podstawy, tego co naprawdę chcę, tego co jest dla mnie ważne, rozwiązaliśmy konflikty emocjonalne, jak i mentalne, wyznaczyliśmy nowy kierunek działań.

Odzyskałem wiarę w swoje możliwości, wróciłem do działania na wysokich obrotach, mając jeszcze silniej ułożone podstawy mojej osobowości jak nigdy wcześniej.

Polecam, każdemu, kto chce zadbać o silne podstawy, rozwiązać konflikty wypływając na szerokie wody, zwane życiem.

Paweł Nazaruk Przedsiębiorca, Autor bestsellera
profile-pic

Nie jest łatwo dać się komuś prowadzić, szczególnie jeśli mówimy o otwarciu się na siebie. Moim zdaniem nie ma znaczenia, czy chodzi o rozwój osobisty czy zawodowy – najtrudniejsze w każdym temacie jest zmaganie się z sobą, zrozumienie siebie, zaakceptowanie tego co trzeba zaakceptować i praca, praca, praca.

Rafał Rodak jest coachem, który cały czas jest z Tobą w procesie i dyskretnie moderuje to co się dzieje. Zadaje pytania, lub milczy, po to, byś ty sam zastanowił się nad tym i zadał pytania – sobie.

Jak każdy proces coachingowy również ten, w którym ja byłam, był pełen emocji, analizy i niespodziewanych odkryć (jak to? To ja? Ale … jak to?).

Serdecznie polecam Rafała Rodaka jako coacha każdej osobie, która chce zmienić coś w sobie. Zmienić siebie. Ale nie wie jak zacząć. Rafał wie…

Aleksandra Kasta-Pyz Business coordinator
profile-pic

To była moja pierwsza praca z coachem, a do tego momentu miałem do tego dość “sceptyczne nastawienie”. Okazało się jednak, że nawet taki sceptyk jak ja, może wiele wynieść z takich spotkań. Więcej wiary w siebie i w swoje działania, znaczne polepszenie komunikacji - szczególnie w kwestii artykułowania własnych potrzeb, ale także lepsze słuchanie i, co ważne, docenianie innych.

Spotkania z Rafałem dały mi możliwość spojrzenia niejako z boku na mnie samego, szczególnie w działaniach zawodowych. Uświadomiło mi to, iż ja nie muszę być “od wszystkiego”, nie muszę się na wszystkim znać i spokojnie jako szef, mogę zlecać zadania innym, a co za tym idzie, mogę lepiej dysponować własnym czasem.

Polecam Rafała tym, którzy mają trudność z określeniem siebie w jakimś otoczeniu - kim jestem, po co jestem, jakie są moje cele.

Łukasz Bałdys Przedsiębiorca, Manager ​ Specjalistyczna Pracownia Analiz Lekarskich Radom
profile-pic

Szkolenie z Rafałem dotyczące celów nie było moim pierwszym. Stawiam na rozwój osobisty już od kilku lat i spotkałem na swojej drodze już wielu coachów. Rafał na tle tej grupy wyróżnia się niezwykłą konsekwencją i wytrwałością przy jednoczesnym wyważeniu uporu.


Jego wewnętrzny spokój i umiejętność "wejścia w czyjąś skórę" sprawiają, że stosowane przez niego metody są naprawdę skuteczne i nawet mimowolnie działają na drugiego człowieka.

Serdecznie polecam szkolenia Rafała każdemu, kto chce w bardzo przyjemny sposób ulepszyć swoje życie.

Norbert Kowalski IT Security Expert & Manager
profile-pic

Pół roku temu uczestniczyłem w szkoleniu organizowanym przez Rafała Rodaka i do tej pory jestem pod wrażeniem. Szkolenie nie odstępowało a wręcz uzupełniało wiele szkoleń w jakich dotychczas brałem udział.

Bardzo atrakcyjne połączenie treści merytorycznej z częścią ćwiczeń sprawiło, że cały dzień spędziliśmy na zabawie. Ćwiczenia były dobrze przygotowane i zdecydowanie wpasowywały się w całe szkolenie.

Prywatnie Rafał jest super doradcą który potrafi tak zastymulować proces myślowy, że łatwiej jest znaleźć alternatywne rozwiązanie.

Wojciech Freliszka Software Development Manager w Amazon

Dla dociekliwych

Czyli moje kwalifikacje i metody pracy

Studiowałem ekonomię i socjologię, chociaż większość zawodowego życia pracowałem w różnych obszarach informatyki. W międzyczasie ukończyłem szereg szkoleń, w tym Studium Trenera Zmiany NOVO oraz dwustopniowy program Szkoły Coachingu Lilianny Kupaj, gdzie uzyskałem międzynarodową akredytację International Association of Coaching Institutes (ICI). W mojej pracy wykorzystuję to co najlepsze z różnych systemów w szczególności: 

 • check
  klasycznego coachingu
 • transteoretycznego modelu zmiany
 • psychologii i treningu sportowego
 • coachingu prowokatywnego
 • zwinnych metodyk zarządzania (Agile PM, SCRUM, Lean Startup, SPOCO®)
 • programowania neurolingwistycznego
 • kart do pracy coachingowej i pracy z metaforą. 

Moje certyfikaty i Licencje

 • check
  Coach International Association of Coaching Institutes (ICI)  
 • Trener zmiany SPOCO® - w trakcie nabywania licencji
 • Certified Master Practitioner in the Art of NLP
 • Certified Busieness Practitioner in the Art of NLP
 • Agile PM Foundation

This is a​ ​​light background section

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. 

​This is a light ​sectio​n with lead generation element

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna.

Benefit 1​​​​


Lorem ipsum nunc dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

Benefit 2


Bibendum nunc dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

Benefit 3


Dolor sagittis auctor selit  amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor.

This is ​​​lead generation section 2

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. 

Enter your name and email address below and get started right away:

© Rafał Rodak. Pasja, rozwój, współpraca